V rámci projektu jsme loni na podzim vytvořili curriculum pro zástupce obcí a 5. února jsme odstartovali první běh kurzu.
Do našeho kurzu se zapojilo 12 účastníků z obcí a měst z celé ČR. Vzdělávací program patří do širšího programu podpory sociální ekonomiky a sociálního podnikaní.
Jeho vznik a realizace je součástí předmětného projektu „Posilovaní kapacit jednotlivců prostřednictvím sociálního podnikaní na obcích“ spolufinancovaného Evropskou komisí prostřednictvím programu Erazmus+ a realizovaného v partnerství s organizacemi z dalších čtyř zemí EU (Skotsko, Slovinsko, Polsko, Slovensko).
Časový rozsah výše zmíněného programu je 60 hodin a je určen především pro představitele nebo zástupce samospráv. Jeho smyslem je uvést cílovou skupinu nejenom do teorie sociálního podnikání ale především do praxe.
Vzdělávací program je postaven na třech pilířích:
-
Sociálny podnik jako součást strategického rozvoje území
-
Operacionalizace sociálního podniku
-
Praktická zkušenost se sociálním podnikáním ve Spišském Hrhovu
V průběhu edukace pomáháme účastníkům i s tvorbou vlastního projektu sociálního podniku, který posléze mohou podat do aktuální grantové výzvy (součástí našeho projektu jsou i lobbingové akce na podporu obecního sociálního podnikání).
Kniha Sociální ekonomika
Kniha vznikla v rámci projektu ve spolupráci s Ekonomickou univerzitou v Bratislavě. V této chvíli vám můžeme nabídnout pouze ilustrační foto, ale jakmile bude publikace i v elektronické podobě, rádi se o její obsah s vámi podělíme.
Ve spolupráci s Agenturou pro sociální začleňování jsme v březnu 2016 uspořádali seminář o sociálním podnikání.
Účastníci prodiskutovali znaky sociálního podnikání a jejich kontrolu v praxi, stejně tak jako formu zapojení obcí do tohoto způsobu podnikání a význam sociálního zemědělství pro rozvoj venkova.
Více o semináři...